Zawartość strony
Arkusz kontrolny jest to tabela stworzona do ewidencjonowania danych, które są zbierane, przetwarzane i przechowywane w celu badania lub analizy. Arkusz kontrolny stanowi podstawowe narzędzie w procesie zarządzania danymi. Zawiera on pola wymieniające wszystkie zmienne, które badasz, zarówno te zmienne, które będą kontrolowane, jak i te, które będą mierzone. Arkusze kontrolne mogą również wykorzystywać reguły do przetwarzania danych, a także notatki służące do uzyskiwania dodatkowych informacji.
Arkusz kontrolny to forma (dokument) stosowana do danych w czasie rzeczywistym zbieranych w miejscu, w którym dane zostały uzyskane. Przechwycone dane mogą być ilościowe lub jakościowe . Gdy informacje są ilościowe, arkusz kontrolny jest czasem nazywany arkuszem kalkulacyjnym .
Zaufali mi najlepsi:
Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.
Arkusz kontrolny jest jednym z tak zwanych siedmiu podstawowych narzędzi kontroli jakości
Charakterystyczną cechą arkusza kontrolnego jest to, że dane są rejestrowane poprzez oznaczanie na nim znaków („kontroli-checks”).
Typowy arkusz kontrolny jest podzielony na regiony, a znaki wykonane w różnych regionach mają różne znaczenie, często są to także liczby. Dane odczytywane są poprzez obserwację położenia i liczby znaków na arkuszu.
Arkusz kontrolny zazwyczaj zawiera nagłówek, który posiada:
Kaoru Ishikawa zidentyfikował pięć zastosowań arkuszy kontrolnych w kontroli jakości:
REKLAMA
Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku
Link do kursu: szkolenie Facebook Ads
Koniec reklamy.
Bardzo często narzędzie jest używane w celu monitorowania procesu, bądź zmian jakie w nim wprowadzono za pomocą działań korygujących lub zapobiegawczych. W zarządzaniu jakością spotyka się najczęściej arkusze kontrolne:
Poniżej przykład arkusza kontrolnego:
Poniżej excel arkusz kontrolnytotalnie za darmo do ściągnięcia:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PflVr5TjNGe52DUXT621MVGVDeghV0v1fUmISBzkr4k/edit?usp=sharing
Analiza stoi za wszystkimi dobrymi decyzjami biznesowymi. Arkusz zbierania danych doskonale możesz wykorzystywać używając również diagram pareto. Każda organizacja musi doskonalić proces i dążyć do rozwiązywania problemów. A teraz… skoro wiesz jak zapisywać punkty do analizy danych procesu produkcyjnego i znasz z innych moich wpisów narzędzia doskonalenia jakości takie m.in. diagram ishikawy, wykres korelacji, karty kontrolne shewharta, czy histogram to powiedz mi… W Twojej obecnej sytuacji, które sprawdzi się najlepiej i dlaczego?
Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?
A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?
Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.
Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.
Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.
Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.