Zawartość strony
Droga życiowa, twórczość lub osiągnięcia niektórych ludzi mogą stać się wspaniałą inspiracją dla innych. Jedną z takich osób jest urodzony w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym piątym roku David Goggins. David jest amerykańskim żołnierzem i sportowcem.
W obu tych dziedzinach odniósł spektakularne sukcesy. Swoją postawą życiową stara się dać przykład, że wszystko można w życiu osiągnąć. Jest motywatorem dla wielu ludzi, którzy mają problemy związane ze swoim ciałem lub z tkwiącymi w nich barierami psychicznymi.
Zaufali mi najlepsi:
Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.
Wiele osób potrzebuje motywacji do działania, na przykład do podjęcia nowej pracy. Niektórym bardzo trudno jest podjąć decyzję o zmianie. Blokują ich własne ograniczenia.
Czasami mogą to być błędne przekonania wyniesione jeszcze z rodzinnego domu, a innym razem strach przed wyjściem z bezpiecznej strefy komfortu. Paradoksalnie przez brak decyzji osoby tkwią w sytuacjach lub związkach, które nie przynoszą im szczęścia, ale zapewniają pewien stopień bezpieczeństwa.
Przyzwyczajenie się do swojej strefy bezpieczeństwa powoduje, że myśl o zmianie napawa strachem i lękiem przed nieznanym. Najczęściej niestety opór jest tak duży, że nie dochodzi do podjęcia decyzji o działaniu. Zostając w tym samym miejscu, dana osoba sama siebie upewnia w przekonaniu, że nie da rady podjąć potrzebnego wysiłku.
REKLAMA
Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku
Link do kursu: szkolenie Facebook Ads
Koniec reklamy.
David Goggins to były członek amerykańskiej Piechoty Morskiej, który później stał się ultra-maratończykiem, a także autorem bestsellerowych książek i motywacyjnym mówcą. Urodził się w 1975 roku w Buffalo w stanie Nowy Jork, w trudnych warunkach rodzinnych i z czasem stał się jednym z najbardziej utytułowanych ultra-biegaczy w historii.
Goggins przeszedł przez wiele wyzwań życiowych, w tym przez dzieciństwo z nadwagą, trudne relacje rodzinne, dysleksję, stawianie czoła rasizmowi i traumę związaną z wojną w Iraku. Zdecydował się na karierę w wojsku, gdzie stał się członkiem jednostki Navy SEAL, a później dołączył do Piechoty Morskiej, służąc między innymi w Iraku.
Po odejściu z wojska, Goggins zainteresował się bieganiem i stał się jednym z najlepszych ultra-maratończyków na świecie, ustanawiając kilka rekordów w różnych dyscyplinach. Oprócz osiągnięć sportowych, Goggins jest również autorem książek „Niełatwo być twardzielem” i „Nie ma lekko”, w których opisuje swoje doświadczenia i udziela porad na temat osiągania sukcesu i radzenia sobie z przeciwnościami.
Goggins jest również popularnym motywacyjnym mówcą, który często pojawia się w programach telewizyjnych i podcastach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i inspirując ludzi do przekraczania własnych granic i osiągania swoich celów.
I challenge u for the New Year to take time out for urself.
— David Goggins (@davidgoggins) December 25, 2022
Quiet the noise. Reflect. Find what u truly want in life.
Stop starting things u know u are going to stop anyway. Make sure all of ur time is spent w/ the proper people & on the path leading to ur ultimate destination. pic.twitter.com/eijOofs48Q
Zmiana mocno zakorzenionych przekonań jest procesem niezwykle trudnym i długotrwałym. Najlepiej poszukać wsparcia u najbliższych, wśród przyjaciół lub w grupie osób przechodzących takie same problemy. Niezwykle inspirujące do zmiany są również książki napisane przez osoby, które swoim życiem pokazują, że wszystko jest możliwe.
David Goggins jest autorem poradnika Can’t Hurt Me. W książce powrócił między innymi wspomnieniami do czasów swojego dzieciństwa. Okazuje się, że najmłodsze lata oraz czas młodzieńczy były naznaczone biedą oraz przemocą fizyczną.
David musiał radzić sobie z agresją ze strony dorosłych oraz problemami związanymi ze środowiskiem, w którym się wychowywał. Do wszystkich problemów doszła otyłość, która utrudniała codzienne funkcjonowanie i nasilała problemy z własną psychiką.
Autor w książce opisał swoją drogę pokonania niesprzyjających przekonań i walkę z gnębiącymi go słabościami. Dzięki opisanej historii stał się przykładem dla wielu osób, które borykają się z problemami. David zainspirował czytelników do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i zmotywował ich do podjęcia konkretnych działań mających na celu wyćwiczenie odpowiedniej postawy i reakcji na to co ich spotyka w codziennej egzystencji.
Autor używa w swojej książce zwykłego, błyskotliwego języka, który łatwo trafia do wielu czytelników. Dzięki temu można utożsamiać się z bohaterem i uwierzyć w swoje możliwości. David pokazuje, że wszystko jest w możliwe do osiągnięcia, trzeba tylko wykształcić w sobie odpowiednie schematy działania i być zdyscyplinowanym.
Jedną z najsłynniejszych tez, jaką głosi David Goggins jest to, że człowiek daje z siebie tylko 40% swoich możliwości. W praktyce oznacza to tyle, że podczas wysiłku przestaje się ćwiczyć w momencie, kiedy organizm osiągnął czterdzieści procent z dostępnej w danym czasie energii. Zadanie polega na tym, aby zdać sobie sprawę z tego, że jest tylko tyle procent.
Jeśli czujesz zmęczenie, to znaczy, że musisz ćwiczyć dalej, bo Twój organizm stać na dużo więcej. Podczas swoich treningów David trzymał się tej zasady i dzięki temu odniósł spektakularny sukces.
Zasada czterdziestu procent sprawdza się również w codziennym życiu.
Jeśli założymy, że to co robimy obecnie na przykład zawodowo, to tylko czterdzieści procent naszych możliwości, łatwiej przyjdzie nam zmotywowanie siebie do odpowiedniego działania. Proces polega na tym, aby potrafić znaleźć moment, który do tej pory nas hamował.
W myśl zasady 40% powinniśmy przełamywać barierę i coraz bardziej rozszerzać swoją strefę komfortu, ponieważ to ograniczenie jest tylko w naszej głowie.
David Goggins nie zaleca podejmowania zbyt gwałtownych zmian i dokonywania rewolucji. Jest zwolennikiem małych kroków. Robiąc coś małego codziennie można mieć pewność, że w końcu dojdzie się do określonego celu. Działanie pochopne nastawione na duży wysiłek doprowadzi do przemęczenie i w konsekwencji do rezygnacji i poddania się.
Co ważne należy sobie zaplanować nagrodę za podjęcie choćby niewielkiego, ale systematycznego wysiłku. Najlepszym rozwiązaniem jest spisanie planu i podzielenie go na mniejsze odcinki. Po każdym prawidłowo przepracowanym odcinku można sobie pozwolić na nagrodę. Nie musi to być coś wielkiego, ważna jest świadomość, że na końcu wysiłku czeka nagroda.
Wiele osób nie ma cierpliwości do metody małych kroków, ponieważ chcieliby widzieć efekty swojego wysiłku natychmiast. Niestety takie podejście nieuchronnie prowadzi do zaniechania jakiejkolwiek aktywności i popadania w nastroje depresyjne. Jeśli nie potrafimy wyznaczyć sobie planu działania warto sięgnąć w tym temacie po pomoc specjalistów.
Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?
A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?
Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.
Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.
Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.
Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.