Najczęściej popełnianie błędy finansowe. Działania jakie podejmują bogaci i dlaczego biedni nie chcą się uczyć

Analiza SWOT
Analiza SWOT -co to? Mocne i słabe strony firmy + (przykłady, definicja)
2 kwietnia, 2024
osiągnąć cel i wygrać
Metoda SMART, czyli jak formułować i wyznaczać cele smarter (definicja, przykłady)
2 kwietnia, 2024

Najczęściej popełnianie błędy finansowe. Działania jakie podejmują bogaci i dlaczego biedni nie chcą się uczyć

Najczęściej popełnianie błędy finansowe

Jak ich uniknąć?

Najczęściej popełnianie błędy finansowe
Jak ich uniknąć?

Czym są błędy finansowe ?

Błędy finansowe to błędy popełniane w przetwarzaniu informacji finansowych, które mogą mieć wpływ na rzetelność i dokładność raportowania finansowego, lub mniej oficjalnie „na decyzje w życiu prywatnym”.

Mogą one obejmować zarówno błędy ludzkie, jak i techniczne. Do typowych błędów finansowych zalicza się: nadużycie, nieprawidłowości w księgowości, brak weryfikacji wpłat, nieprawidłowości w zarządzaniu ryzykiem, niewłaściwe rozliczanie transakcji, nieprawidłowe określanie wartości aktywów, nieprawidłowe wyceny, niewłaściwe raportowanie i inne.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Najczęstsze błędy finansowe, które popełniamy

Najczęstsze błędy finansowe, które popełniamy:

  1. Szukanie deal’u życia, przy czym rozwój polega na organicznym zdobywaniu w poszczególnych krokach. Daj sobie czas.
  2. Brak odpowiedzialności za własne finanse. Zrzucanie winy na czynniki zewnętrzne takie jak rodzina, kraj, znajomi(to przez nich).
  3. Brak właściwej analizy ofert. Patrzenie tylko na to kto jest tańszy, w sytuacji, gdy potrzebujemy jakości i na odwrót, patrzenie na jakość w sytuacji, gdy potrzebujemy tylko bardziej ekonomicznej oferty.
  4. Brak właściwej analizy rynku i branży poprzez działanie tylko na poleceniu i rekomendacji. Na przykład dobry znajomy mówi, że warto zainwestować w (…), a Ty tak naprawdę nie masz o tej branży pojęcia.
  5. Często zdarzające się w branży MLM, osoby nie patrzą realistycznie na to jak wygląda sytuacja tylko działają pod wpływem motywacji charyzmatycznego lidera, który wciąż sprzedaje american dream, że „wkrótce będzie lepiej, jeszcze tylko trochę, a bogactwo jest na wyciągnięcie ręki”. Tymczasem lata mijają, a obietnice wciąż pozostają niespełnione.
  6. Brak kontroli nad wydatkami, a bardzo często nawet nie liczenie na co ile wydajemy. Wiąże się to z brakiem budżetu w firmie jak i życiu osobistym.
  7. Akceptowanie niekorzystnych prowizji.
  8. Brak odpowiednich ustaleń, umów i zabezpieczeń. Zawsze warto skorzystać z pomocy prawnika i notariusza (tzw. siódemki i zabezpieczenie, najlepiej na nieruchomości).
  9. Brak odłożonych pieniędzy które w sytuacji kryzysowej zapewnią nam płynność finansową, tak abyśmy nie musieli pożyczać na szybko na bardzo niekorzystnych warunkach niekoniecznie z banku.
  10. Szklanka zawsze jest w połowie pełna. Nie, nie zawsze. Pod uwagę trzeba brać również opcję, że nie pójdzie tak jak zakładaliśmy. Musimy wiedzieć ile można stracić.
  11. Inwestowanie w bańki spekulacyjne, bo akurat to jest na czasie i daje zarobić. Pieniądze nie biorą się z powietrza. Takie sytuacje mają bardzo łatwe wytłumaczenie w pobudkach psychologiczno-ekonomicznych. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli ktoś zarabia to inna osoba musiała kupić drożej i sprzedać ze stratą. Natomiast same bańki pojawiają się regularnie co kilka lat. Złoto i sławny Amber Gold, Dotcom itp. Przeczytaj również jak zadbać o własne finanse.
  12. Rozrzutność. Kupowanie niepotrzebnych przedmiotów, prezentów wyjazdów i przyjaciół.
  13. Brak planów. Plany mogą się zmieniać z czasem, ale zawsze powinny być.
  14. Brak elastyczności i wzięcia pod uwagę że czasami życie wymusza na nas szybką i drastyczną zmianę zdania. Nigdy nie mów nigdy, a wszystko zależy od wszystkiego.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Największe błędy finansowe opisane w biblii

Największe błędy finansowe opisane w biblii:

  • Kupno i sprzedaż ziemi za zbyt wysoką cenę – Jakuba i jego braci (Rdz 25: 29-34)
  • Używanie sztuczek i oszustw do uzyskania zysku – Juda i jego bracia (Rdz 37: 26-27)
  • Niedostateczne zarządzanie majątkiem – Dawida (1 Sm 25: 2-3)
  • Spekulacja na rynku – Salomona (2 Krl 9: 24-25)
  • Niekontrolowany kredyt – Jozuego (Joz 24: 29-30)
  • Niezrównoważone inwestycje – Roboama (2 Krl 12: 16-17)
  • Niewłaściwa polityka gospodarcza – Izraelczyków (2 Krl 21: 23-24)
  • Niewłaściwa polityka podatkowa – Asyryjczyków (2 Krl 22: 14-17)
  • Niewłaściwe korzystanie z przywilejów finansowych – Samarytan (2 Krl 23: 35)
  • Niedotrzymanie terminu płatności – Izraelczyków (2 Krl 24: 1-4)

Jakie są pierwsze kroki w kierunku poprawy swojej sytuacji finansowej, jeśli zidentyfikowano u siebie jeden lub więcej z wymienionych błędów?

Pierwszym krokiem powinno być dokładne przeanalizowanie własnej sytuacji finansowej, identyfikacja głównych obszarów, w których popełniane są błędy, oraz uświadomienie sobie konsekwencji tych błędów. Następnie warto zacząć od ustalenia realistycznego budżetu, skoncentrowania się na spłacie długów i zbudowania poduszki finansowej, co pozwoli na zwiększenie stabilności finansowej.

W jaki sposób można rozwijać swoje kompetencje finansowe, aby unikać typowych błędów?

Rozwój kompetencji finansowych można rozpocząć od regularnego czytania literatury poświęconej finansom osobistym, śledzenia blogów finansowych, uczestnictwa w warsztatach i kursach edukacyjnych. Ważne jest też, aby nauczyć się korzystać z dostępnych narzędzi finansowych, takich jak aplikacje do zarządzania budżetem czy kalkulatory inwestycyjne, które pomogą w lepszym planowaniu i monitorowaniu wydatków.

Jak utrzymać motywację do długoterminowego planowania finansowego, zwłaszcza w obliczu pokus konsumpcjonizmu?

Utrzymanie motywacji do długoterminowego planowania finansowego wymaga jasnego określenia swoich celów finansowych i regularnego przypominania sobie, dlaczego te cele są ważne. Pomocne może być wizualizowanie postępów, na przykład przez tworzenie wykresów wzrostu oszczędności czy spłaty długów. Warto również ustalić realistyczne cele krótkoterminowe, które będą stopniowo prowadzić do realizacji większych zamierzeń, a także pozwolić sobie na niewielkie nagrody za osiągnięte sukcesy, zachowując przy tym równowagę i nie ulegając nadmiernemu konsumpcjonizmowi.

Najczęściej popełnianie błędy finansowe. Działania jakie podejmują bogaci i dlaczego biedni nie chcą się uczyć. Wydatek – oszczędności

Każdy powinien odkładać. Ważne jest aby sprawdzić czy mamy poduszkę finansową. To są właśnie najczęstsze błędy które charakteryzują biednych. Decyzje finansowe muszą być przemyślane.

Więc skoro znasz już najczęstsze błędy finansowe i wiesz jak zachowują się bogaci i dlaczego biedni robią wszystko czego nie powinni to chyba już warto wejść na właściwą drogę działając inaczej? Obiecaj mi coś na sam koniec. Największe błędy finansowe które tu opisałem będą dla Ciebie przestrogą. Od dzisiaj nauczysz się oszczędzać i planowanie w sposób rozsądny zastąpi pochopne decyzje.

Do następnego razu RS

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Najczęściej popełnianie błędy finansowe. Działania jakie podejmują bogaci i dlaczego biedni nie chcą się uczyć 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)